
📷 Přinášíme Vám fotografie z rekonstrukce terasy rodinného domu
Zrekonstruovaná terasa nově stojí na terčích pod dlažbu New Maxi. Na terče je na sucho položena venkovní betonová dlažba o rozměrech 40 x 40 x 4 cm, která je jedním z nejoblíbenějších formátů. Pro vymezení spáry mezi dlažbou a obvodovým zdivem perfektně poslouží plastové dorazy dlažby. Dorazové klipy navíc ochrání fasádu vašeho domu od přímého kontaktu s dlažbou. Proč se pokládka na terasové terče, tzv. "na sucho" - bez použití lepidel a chemikálií, stává více a více preferovanou a oblíbenou technikou? Je to jednoduché, přináší sebou totiž celou řadu výhod a úspor:
- rychlost pokládky dlažby, zrychluje stavbu celé terasy,
- úspora času sebou přináší především úsporu nákladů,
- snadná výměna dlaždic v případě jejich poškození,
- optimální odvod dešťové vody,
- trvanlivé řešení, které je navíc designově velmi pohledné.
Spára mezi dlažbou je v tomto případě 4 mm a jedná se o nejžádanější variantu, která navíc ideálně odvede dešťovou vodu. U 4mm šířky spáry je možné použít regulační klíč Eterno i na hotové pokládce a precizně srovnat do roviny každou terasu.
Zajímá Vás, jak probíhá proces pokládky dlažby na terče? A jaké terče a postup zvolit pro stavbu dřevěné nebo WPC terasy na terasové nosníky? Tak právě pro vás máme nová instruktážní videa ▶️ pro stavbu teras na terče a to vč. mnoha tipů pro perfektní pokládku.






