Stavitelné podložky pro komplex Viladomy Letňany

| New Maxi |
| EHG 10/4 |
| 5000 m2 |

V průběhu roku 2023 vznikl v blízkosti lesoparku v pražských Letňanech projekt rodinných viladomů. Pro tři nízkopodlažní domy jsme dodali stavitelné podložky i terče s pevnou výškou.

Střešní terasy, balkony i pochozí plochy okolo samotných domů jsou na sucho položené. Suchá pokládka dlažby na terče nebo podložky přináší mnoho výhod. Mezi nejvýznamnějšími jsou úspora času a úspora nákladů. Dlažba se nelepí, pokládka probíhá přímo na terče a je velmi rychlá. Snadná výměna dlaždice, pokud dojde k jejímu poškození. Pokládka na terče nezatěžuje konstrukci střechy a funguje jako přírodní izolace. To díky vzduchové kapse, která vzniká mezi podkladem a pochozí plochou. Terasa, díky volným spárám mezi dlažbou, jednak dokonale odvádí srážkovou vodu při dešti a zároveň umožňuje větrat nadbytečnou vlhkost z pod terasy. Úspory nákladů docílíte díky rychlosti instalace pokládky, ale i úsporou za instalační hmoty, které nejsou třeba. 

Na celkové ploše přes 5000 m2 se použily:

 

Konkrétně střešní terasy těchto domů stojí na podložkách NM1NM4. Pochozí plochy balkonů a lodžií jsou na sucho položené na terčích s pevnou výškou 10 mm - EHG10/4. Plochy v přízemí a v blízkosti samotných viladomů jsou položené na stavitelných podložkách NM7 a NM8.   

Kompletní řada dodaných podložek vyrovnala výškové rozdíly od 6 mm po 415 mm. Architekt zvolil pro plochy střešních teras keramickou dlažbu o rozměrech 60x60x2cm a standardní spáru 4 mm.

Projekt se neobešel bez důležitých doplňků: vyrovnávací podložky LH3 a regulačního klíče ETERNO.

 

 

Zastupujeme značky

informace pro vás

Vybrat PPL Parcelshop