Odvodnění střech a teras

Při realizaci terasy nebo ploché střechy je třeba počítat i s jejich odvodněním a odvětráním.

K vyřešení tohoto problému Vám mohou pomoci střešní vpustě a odvětrávací komínky. V našem e-shopu si můžete vybrat z přímých vpustí o délce 250 nebo 400 mm s průměrem odtoku pro potrubí od 63 mm do 160 mm.

U nás najdete i boční střešní vpustě – s kulatým nebo hranatým odtokem a délkou 500 mm a průměrem odtoku 63, 75, 80 (pouze TPE), 90, 100 (pouze TPE), 110 a 125 mm.

 

Odvětrávací komínky pro odvětrání střech najdete také v několika provedeních. Slouží též k odvedení zabudované vlhkosti ze všech typů plochých střech. Pro účinnou ventilaci doporučujeme umístit jednotlivé komínky každých 25 – 30 m2.

 

Všechny zmíněné prvky jsou v provedení PVC, TPE a TPO.

PVC – polyvinylchlorid

  • dobré technické vlastnosti jako je pružnost, nízká hmotnost, dobrá tepelná odolnost

  • nejpoužívanější

TPE – termoplastický elastomer

  • směs vyrobená z tvrdých termoplastických polymerů, měkkých gumových materiálů

  • obsahuje přísady jako olej nebo plnivo

TPO – termoplastický polyolefin

  • vysoká odolnost, rozměrová stabilita, dlouhá životnost

  • provedení Hifax a Adflex

 

Proti zanášení odvodnění Vám můžeme nabídnout ochrany proti listí z polypropylenu nebo kovové ochrany (zinek, měď, nerez), které zabraňují ucpávání vtoků vpustí. Pro ochranu celého okapu doporučujeme jemné měkké mřížky z PP o délce 6 metrů a šíři 18 nebo 24 cm, které účinně ochrání celou délku i šířku okapu.

Zastupujeme značky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení